Maszyna prętowa do kanalizacji jaką posiadamy służy do przepychania rur, zapchanych kanalizacji, przepychania kanalizacji z korzeni z naprawdę twardych osadów które znajdują się w rurach takich jak  tłuszcz czopy tłuszczowe czy złogi po budowlane. Maszyna prętowa nadaje się od średnicy fi 150 do fi 600. Napędzana jest silnikiem spalinowym zasięg jaki posiada zależy od ilości prętów w zestawie my posiadamy około 50 metrów a maksymalna odległość to około 150 metrów.    Maszyna jest przeznaczona do najcięższych prac związanych z udrażnianiem przepychaniem kanalizacji. Tam gdzie nie poradzi sobie zakład wodociągów miejskich swoim wukiem czy też firma prywatna maszyną elektryczną tzw spiralą elektryczną to poradzi sobie właśnie ta maszyna, oczywiście jeśli kanalizacja nie jest zapadnięta czy połamana. Współpracując z różnymi firmami zajmującymi się czyszczeniem kanaLizacji wiem że nie każdy też chce się angażować w trudne sytuacje gdzie nie poradzi sobie spirala elektryczna czy wuko przy czyszczeniu. Po prostu z góry się mówi że kanalizacja nadaje się do wymiany. Oczywiście wszystko było by ok gdyby ta kanalizacja szła sobie gdzieś boczkiem gdzie kopanie nie sprawiało by problemu przy wymianie uszkodzonej kanalizacji. Problem niestety zaczyna się gdy zapchana rura idzie pod kostką na środku posesji. Nasza firma posiada też naprawdę fajną kamerę a raczej dwie kamery na po pych jedną firmy Rems drugą firmy Ridgid. Kamera firmy Ridgid model Compact 2 ma 30 metrów długości, przechodzi przez ostre kolana. Dzięki wymiennym końcówką prowadzącym jest od średnicy fi 50 do średnicy fi 250 a co najważniejsze posiada nadajnik dzięki któremu możemy zlokalizować miejsce gdzie naprawdę jest już uszkodzona kanalizacja i nadaje się do wymiany. Nie trzeba kopać po rurze kanalizacyjnej.

Maszyna do przepychania kanalizacji maszyna prętowa

 

    Maszyna prętowa T-1000 którą posiadamy jest to jedna z wielu maszyn jakich używamy w czyszczeniu kanalizacji. W swojej pracy głownie używamy wuka małego i dużego oraz maszyny elektrycznej. Jednak zdarza się że trzeba użyć coś naprawdę mocnego np przy zbyt dużej ilości korzeni wrośniętych w kanalizacje czy naprawdę zaczopowanej rury tłuszczem czy cementem. Nie dawno miałem taką sytuację kiedy zadzwonił do mnie pan z domku jednorodzinnego który stwierdził iż było i  przepychało  kanalizację u niego wuko z zakładu kanalizacji miejskiej i nie dało rady. Panowie  stwierdzili że nie mogą się przebić wukiem i na pewno kanalizacja nadaje się do wymiany. Niestety zakłady wodociągów miejskich często obarczają kosztami utraty końcówek do przepychania samych pracowników dlatego też nie dziwię się że owi pracownicy nie chcą  ryzykować utratą takiej dyszy i dlatego też  nie podejmują dalszego czyszczenia czy udrażniania kanalizacji z tego powodu że po prostu boją się być ganieni przez swoich przełożonych za utratę tak drogiej dyszy czyszczącej kanalizację. Dzięki kamerze do kanalizacji firmy ridgid i maszynie prętowej udrożniliśmy zapchaną kanalizacje  okazało się, że od studni w stronę domu  szła rura 150 przez 10 metrów a dalej została stara kamionka o średnicy fi 200 i z tej kamionki fi 200 zator nie chciał przejśc do 150 a był to zator na całą szerokośc 200 rury i poprostu wuko  wpychając od studni węża   z powrotem wpychało zator do domku. Jako pogotowie kanalizacyjne szczecin i okolice spisaliśmy się, udało się udrożnić kanalizację na końcu jeszcze przeczyściliśmy wszystko wukiem sprawdziliśmy kamerą kanalizację i sprawa zakończona trwało to trochę ale uśmiech na twarzy klienta, to nasza satysfakcja z dobrze  wykonanej pracy.

   Chciałem też powiedzięc że takich sytuacji zdarza się trochę w ciągu roku mimo iż maszynę prętową t-1000 używamy  do przepychania kanalizacji tylko do tych trudnych sytuacji cieszymy się gdy zdaje ona egzamin dlatego też  jako Pogotowie kanalizacyjne szczecin i oklice  polecamy się w każdej sytuacji.

 

PRZEPYCHANIE RUR MASZYNĄ PRĘTOWĄ  T-1000

23 września 2018

           792-06-08-12

POGOTOWIE KANALIZACYJNE

SZCZECIN I OKOLICE   792-06-08-12

           792-06-08-12

przepychanierur@onet.pl

 

POGOTOWIE KANALIZACYJNE KONTAKT  792-06-08-12