Jako Pogotowie Kanalizacyjne Wukoo Szczecin zajmujemy się przepychaniem rur, udrażnianiem zapchanej kanalizacji. W swojej pracy wykorzystujemy również kamerę z nadajnikiem, która pozwala nam stwierdzić przyczynę zapchania kanalizacji. Zdarza nam się przyjechać do nowo wybudowanych domków, czy wyremontowanych mieszkań i  ku żdziwieniu włascicieli udrażniać zapchaną kanalizację.

Przyczyn tego może być wiele słabe spadki, uszczelka która wyszła z kształtki cement w rurach zaprawa która zastygła czy wiele innych rzeczy. 

Tu mogę podać ciekawy przykład jeden z nielicznych. Na nowo wybudowanym osiedlu domków jednorodzinnych zapchała się kanalizacja jak twierdził właściciel trzeba by było przepchać zapchaną rurę. Po przeprowadzonym wywiadzie dowiedzieliśmy, że lokator mieszka tam dopiero od dwóch dni i przestała schodzić woda z toalety  kuchni i wybija również  kratką w garażu. Przy próbie udrażniania kanalizacji okazało się że spirala mechaniczna wchodzi do pewnego momentu czy to z garażu czy to od strony łazienki. Do kanalizacji włożono kamerę firmy ridgid compact 2 z nadajnikiem. Dzięki kamerze z nadajnikiem zlokalizowaliśmy miejsce do którego dochodziła maszyna elektryczna  przy pomocy  specjalnego lokalizatora scout. Niestety woda w kanalizacji była zbyt brudna aby zobaczyć co jest przyczyną zapchania. Próbawaliśmy również udrażniać kanalizację wukiem maszyną ciśnieniową od strony szamba ale niestety też bez powodzenia. Po krótkiej rozmowie zdecydowaliśmy się aby wykopać kanalizację w  newralgicznym miejscu  okazało się, że rura została zacementowano dlatego tez ani wukiem ani spiralą mechaniczną nie udało się udrożnić ani przepchać zatoru.

Dlatego też w razie problemów z nową kanalizacją należałoby sprawdzać  kamerą przyczyny zatoru ponieważ sytuacja może się notorycznie powtarzać a przepchanie i udrożnienie kanalizacji może być chwilowe.

W RAZIE PROBLEMÓW Pogotowie Kanalizacyjne Wuko Szczecin czyścimy kanalizację, przepychamy rury Pomagamy

 

 

 

 

 

 

REMONT A PRZEPYCHANIE KANALIZACJI

12 września 2019

           792-06-08-12

POGOTOWIE KANALIZACYJNE

SZCZECIN I OKOLICE   792-06-08-12

           792-06-08-12

przepychanierur@onet.pl

 

POGOTOWIE KANALIZACYJNE KONTAKT  792-06-08-12