Radiowa lokalizacja kanalizacji z video inspekcją Szczecin i okolice

 

 

Kamera i Lokalizator do kanalizacji jaki posiadamy to Ridgid  NaviTrack Scout służy do weryfikacji położenie lokalizowanej kanalizacji za pomocą specjalnego nadajnika umieszczonego na kamerze bądz  specjalnej końcówki emitującej sygnał który wykrywany jest na powierzchni .

 

 

 

Metoda ta  polega na wprowadzeniu do kanalizacji nadajnika może być to nadajnik zamontowany w kamerze jakiej posiadamy  Ridgid Compact 2 bądz nadajnik w formie końcówki przymocowany do sprężyny od spirali elektrycznej  czyszczącej wpuszczanej  do zapchanej kanalizacji, bądz czystego przewodu kanalizacyjnego. Błyskająca na czerwono dioda sygnalizuje, że sonda  działa i nadaje. Z kolei nadajnik w kamerze nie tylko  pozwala zlokalizować przebieg uszkodzonej bądz zapchanej kanalizacji, ale  także mamy podgląd na stan  rury kanalizacyjnej. Sygnał radiowy odnajdujemy  na powierzchni za pomocą lokalizatora odbiornika Ridgid Navitrack Scout  który nie tylko odnajduje sygnał emitowany przez nadajnik ale także wskazuje głębokość na której jest sonda w kanalizacji.

 Lokalizacja  radiowa kanalizacji  pozwala :

  • zlokalizować uszkodzoną kanalizację i wyznaczenie miejsca wykopu a także głębokości.

  • zlokalizowanie zaspanych studzienek
  • zlokalizowanie przebiegu kanalizacji

 

 

Podczas czyszczenia zapchanej kanalizacji wukiem-metoda ciśnieniowa a póżniej spiralą elektryczną, na terenie dużego zakładu budowlanego w Szczecinie,wykryliśmy dzięki lokalizatorowi i nałożonej sondzie na końcówkę spirali elrktrycznej do czyszczenia kanalizacji poważną awarię . W trakcie składowania gruzów i innych materiałów budowlanych zasypano i zasłonięto studnię kanalizacyjną przez  którą szły ścieki,przez co od jakiegoś czasu firma która nas wynajeła miała problem z zapchaną kanalizacją.

 

Dzięki  inspekcji kanalizacji kamerą  ridgid i użycia lokalizatora   udało się zlokalizować  miejsce w którym znajdowała się zasypana studnia. Po jej wyczyszczeniu z gruzu, konieczne było użycie wukaa i przeczyszczenie  dalszej zapchanej kanalizacji  która została zatkana osadami i mułem.

 

Radiowa lokalizacja przebiegu kanalizacji wraz z wideo inspekcją rur Szczecin i oklice

11 grudnia 2018

           792-06-08-12

POGOTOWIE KANALIZACYJNE

SZCZECIN I OKOLICE   792-06-08-12

           792-06-08-12

przepychanierur@onet.pl

 

POGOTOWIE KANALIZACYJNE KONTAKT  792-06-08-12